İş Kadınları Şanlıurfa’da Buluştu!


Bu haber 2019-10-05 07:02:12 eklenmiş ve 36 kez görüntülenmiştir.

Kadın İşveren ve Sanayiciler Derneği (KAİSDER) Yönetim Kurulu Başkanı Göknur Atalay ve Yönetim Kurulu Üyeleri'nden oluşan heyete, 6. Bölge teşvik olanaklarına sahip Şanlıurfa’nın yatırım fırsatları Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ŞUTSO) anlatıldı.

 

ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ. Halil Peltek'i ziyaret eden heyet daha sonra, TOBB Kadın Girişimciler Bölge Başkanı ve ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Cevahir Asuman Yazmacı'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen, TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) İcra Komitesi ile bir toplantı gerçekleştirdi. Karacadağ Kalkınma Ajansı Şanlıurfa Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Yunus Çolak 6. Bölge teşviklerini içeren sunum gerçekleştirdiği ve Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri'nin ildeki çalışmalarının da aktarıldığı toplantıda heyet, Şanlıurfa’da yatırıma davet edildi.

 

 

Toplantıda konuşan Atalay, dünya tarihini değiştiren Göbeklitepe buluşu ile Şanlıurfa’nın, sadece Türkiye’nin değil dünyanın gözünü çevirdiği bir kent olduğunu belirterek, buradaki yatırım fırsatları ile bütünleştirildiğinde Şanlıurfa’nın vazgeçilmez bir cazibesi olduğunu söyledi. Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı, ilin fırsatlarına ve kadınların Şanlıurfa’daki işgücüne katılımına değindiği konuşmasında, Şanlıurfa sadece yerel yatırımcılarla değil dışarıdan gelen yatırımcılarla gittikçe büyüyen ve gelişen bir olduğunu fırsatların daha etkin kullanımı için kadın girişimciler olarak çeşitli projeler yürüttüklerini, bu şekilde hem kadınların iş dünyasındaki etkinliğini artırmayı hemde il ve ülke ekonomisine katkı sunmayı amaçladıklarını dile getirdi.

 

 

Peltek de, oda olarak gelen yatırım ve yatırımcılar için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirterek , “Şanlıurfamızın bu fırsatlarını değerlendirmek için gelen yatırımcılara her türlü desteği dün olduğu gibi bugünde yarın da vermeye hazırız ilimize bu maksatla gelen değerli heyetin fırsatları kullanacaklarını düşünüyoruz” dedi.

 

 

Toplantı sonunda KAtalay’a ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Peltek ve KGK Bölge Başkanı Yazmacı tarafından plaket takdim edildi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Şanlıurfada haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
ŞANLIURFA'NIN EN ÇOK ÇALIŞAN BELEDİYESİ HANGİSİ?
CEYLANPINAR BELEDİYESİ
HİLVAN BELEDİYESİ
VİRANŞEHİR BELEDİYESİ
AKÇAKALE BELEDİYESİ
SİVEREK BELEDİYESİ
BOZOVA BELEDİYESİ
BİRECİK BELEDİYESİ
HALFETİ BELEDİYESİ
HARRAN BELEDİYESİ
KARAKÖPRÜ BELEDİYESİ
HALİLİYE BELEDİYESİ
EYYÜBİYE BELEDİYESİ
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
HİÇBİRİ
Tarafsız Haber Siteniz - Gündem Özel - Şanlıurfa Haber - Şanlıurfaspor - Urfa Haber -
© Copyright 2013 Şanlıurfada. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA