Seçmenin İstek ve Beklentileri Var!


Bu makale 2019-03-11 09:38:13 eklenmiş ve 338 kez görüntülenmiştir.

Türkiye’de seçmen 20 gün sonra yerel seçimlerde hizmet edecek olan adaylara oyunu verecek. Seçimlere doğru giderken oy için bazı medya güçleri karalama ve provokatörlük yaparak dedikodu ve gerginliklere sebep oluyor. Öncelikle bu tür oyun ve karalama operasyonlarına gelmemeliyiz.

 

 Seçmen maddi kriz ve işsizlikten dolayı zaten günü kurtarma ve hayatla mücadele ederken oy için kırıp dökmenin anlamı yok. 31 Martta herkesin gönlünde olan aday oyunu alacaktır.

 

Ben seçmenin seçime bakış açısını öğrenmek için Şanlıurfa’nın çeşitli bölgelerinde analizler yaparak seçimin gidişatını seçmenin isteklerini ve beklentilerini dinledim.

 

 

Şanlıurfa seçmeni öncelikle seçtiği belediye başkanına ulaşabilmesini, daha açık daha şeffaf  bir belediyecilik ile vatandaşın sorunlarının dinlenilebilmesini ve yaşanan sorunların kağıt üzerinde değil çözüme yönelik çalışmalarının yapılabilmesini, işsizlik rakamlarının yükselmemesi işsizlik rakamlarının düşmesi için siyasiler ve kent yöneticileriyle bir takım çalışmalar yaparak önlem almasını, yüksek gelen elektrik ve su faturalarının rakamlarının bir an önce indirilmesini, betonlaşmaya değil daha yeşil bir Şanlıurfa için yeşil alanlara yönelik çalışmalar yapılmasını, vurgun, haksızlık, işçilere ağır yük, ayrımcılık ve yolsuzluk gibi hadiselerin yaşanmayacağı bir belediyecilik örneğini taşıyabilecek bir belediye başkanı istiyor.

 

Evet Şanlıurfa seçmeni bu koşulları yapabilecek bir belediye başkanı aranıyor…

 

Şanlıurfa seçmeni kararsız, bu koşullara yakın isimler arasında seçimini yapmaya çalışıyor. Belediye Başkan adaylarının kalan 20 günlük süre içerinde kararsız olan seçmene veya tercihini yapmış olan seçmenler için tüm hünerlerini göstermesi seçmeni incitmeden seçmenin gönlünü alması lazım.

 

Ak Parti belediye başkan adayları ve Çatı Adaylarının yeterli bir çalışma yapmadıkları için seçmen hala kararsız durumda.

 

Seçmenin gönlünü alan, seçmenin çizgilerinin doğrultusunda olan, projeleri ve başarılarıyla kendini kanıtlamış olan hak yolunda halkın yanında olan belediye başkan adayı kazanır…

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
ŞANLIURFA'NIN EN ÇOK ÇALIŞAN BELEDİYESİ HANGİSİ?
CEYLANPINAR BELEDİYESİ
HİLVAN BELEDİYESİ
VİRANŞEHİR BELEDİYESİ
AKÇAKALE BELEDİYESİ
SİVEREK BELEDİYESİ
BOZOVA BELEDİYESİ
BİRECİK BELEDİYESİ
HALFETİ BELEDİYESİ
HARRAN BELEDİYESİ
KARAKÖPRÜ BELEDİYESİ
HALİLİYE BELEDİYESİ
EYYÜBİYE BELEDİYESİ
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
HİÇBİRİ
Tarafsız Haber Siteniz - Gündem Özel - Şanlıurfa Haber - Şanlıurfaspor - Urfa Haber -
© Copyright 2013 Şanlıurfada. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA