Urfa'da hafta sonu ‘Gençlik Zirvesi’ düzenlenecek;

Urfa'da hafta sonu ‘Gençlik Zirvesi’ düzenlenecek

AGD Şanlıurfa Şubesi tarafından 6-8 Ocak tarihlerinde gerçekleşecek olan ‘Gençlik Zirvesi’nin teması ‘Gençliğin Anlam Arayışı’ olarak belirlendi....

Anadolu Gençlik Derneği (AGD)  Şanlıurfa Şubesi, basın mensuplarıyla bir araya gelerek, kentte düzenlenecek ‘Gençlik Zirvesi’ programıyla ilgili açıklama yaptı.

Açıklamayı AGD Şanlıurfa Şubesi Başkanı Muhammed Maşuk Özyaramış yaptı.

6-8 Ocak tarihlerinde ‘Anadolu Gençlik Zirvesi’ adıyla düzenlenecek zirvenin temasının ‘Gençliğin Anlam Arayışı’ olduğu bilgisini veren Özyaramış, zirvenin GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü’nde (GAPTAEM) yapılacağını kaydetti.

ÖZYARAMIŞ: ZİRVENİN ANA TEMASI FARKLI GÜNCEL MESELELER İRDELEMEK

‘Gençlik Zirvesi’ programının 3 günü kapsayacak şekilde ayarlandığının belirten Özyaramış programın içeriği hakkında şunları kaydetti:

“Birinci gün şehir dışından gelecek misafirlerimizin tanışma-kaynaşması ile geçecektir. İkinci gün kimlik bunalımına sürüklenmeye çalışılan gençleri uyarmak, dinlemek ve değerlendirmek üzere bölgesel çapta bir çalıştay düzenlenecektir. Çalıştayda; Gençliğin Anlam Arayışı meselesi ana temasında farklı güncel meseleler irdelenecektir. Çalıştayımıza bölgemizde etkin STK’larda faaliyet yürüten gençler söz sahibi olacaklar. Aynı gün öğleden sonra, bütün halkımıza açık olacak şekilde ülkemizin önde gelen ilim adamlarından olan Prof. Dr. Halis Aydemir hocamızla ‘Gençliğin Anlam Arayışı’  başlıklı bir konferans gerçekleştirilecektir. Akabinde ise çalıştay ile aynı başlıklar olacak şekilde, Moderatörlüğünü Genel Başkanımız Sayın Salih Turhan Beyin yapacağı panelde, Paradigma Sorunu Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Popüler Kültür Sarmalında Gençlik Doç. Dr. Cevat Acar, Kur’an’da Rol Model Genç Kimliği Doç. Dr. M.Emin Çiftçi, Küresel İfsat Örgütleri(LGBT vb.)  ve Gençlik Doç. Dr. Ziya Polat, 21. Yüzyıl Yeterlilikleri ve Gençlik Uzm. Halil Atlı gibi birbirinden değerli akademisyenlerimizin katılacağı panelde konuya ilişkin görüş düşünce ve önerileri dinlenecektir. Üçüncü gün, Şanlıurfa’mızın dinî ve kültürel mirasının tanıtılması amacıyla düzenlenecek kültürel gezinin ardından program nihayete erdirilecektir. Planlanan bu zirve ile özelde bölgemiz, genelde de tüm gençlerin anlam arayışına yönelik bir rehberlik amaçlanmıştır.  Sonuç olarak elde edilen bulgular ve bilgiler ışığında hazırlanan rapor ve eylem planı, ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla paylaşılarak kurumlarımıza gençlik politikaları hususunda bir projeksiyon oluşmak hedeflenmektedir”.

BİHA


Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum