Karaköprü’de Sinema ve Basın Müzesi hizmete sunuluyor;

Karaköprü’de Sinema ve Basın Müzesi hizmete sunuluyor

Karaköprü Belediyesi ilçeye kazandırdığı Sinema ve Basın Müzesi 10 Ocak Salı günü hizmete açılıyor....

KARAKÖPRÜ -Karaköprü Belediyesi müze kent olma yolunda ilçeye yeni müzeler kazandırmaya devam ediyor.

Şanlıurfa’da bir ilk olarak kazandırılan Sinema ve Basın Müzesi içerisinde kentin geçmişten günümüze görev yapmış gazetecilerin biyografileri, ekipmanları ve anıları sergilenirken; sinema bölümünde de Şanlıurfa’da çekilmiş filmler, afişleri ve Şanlıurfalı sinema oyuncularının biyografileri ile sinemada kullanılan çeşitli malzemeler sergilenecek.

Ayrıca müzenin içerisinde mini bir sinema salonu da bulunurken, müzeyi ziyaret eden vatandaşlar sinema salonunda Şanlıurfa’da çekilen eski filmleri izleyebilecek.

Karaköprü’ye bir müze şehir vizyonu kazandırmak istediklerini ve bu doğrultuda 3. müzeyi ilçeye kazandıracaklarını söyleyen Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Sinema ve Basın Müzesinin de ziyaret edilmesi gereken değerli bir müze olduğunu kaydetti.

Başkan Baydilli şunları dile getirdi:

“Karaköprü yeni kurulan genç bir ilçe olduğu için burayı bir cazibe merkezi haline getirmek istedik. Bu anlamda ilçemizi bir müze şehir yapmak için Şanlıurfa’da ilk olarak müzeler kurduk. Oyun ve Oyuncak Müzesini ilk olarak kurduktan sonra Müslüm Gürses Müzesini kazandırdık. Şimdi de Sinema ve Basın Müzesi ile ilçemize kazandırdığımız müze sayısını üçe çıkartıyoruz.

Sinema ve Basın Müzemiz gerçekten şehrin hafızasını taşıyan, değerli basınımızın anılarını ve emeklerini sergileyen güzel bir müze oldu. Müzemizin açılışını da daha anlamlı olması için 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü gerçekleştireceğiz. Tüm vatandaşlarımızı ve değerli basın mensuplarımızı açılışımıza bekliyoruz. Müzemiz ilçemize, Şanlıurfa’ya hayırlı olsun.”

Karaköprü Belediyesinin Şanlıurfa’ya kazandırdığı Sinema ve Basın Müzesi Yaşam Park içerisinde Müslüm Gürses Müzesi yanında yer alırken, müzenin açılışı 10 Ocak Salı günü saat 13.00’da gerçekleştirilecek.

BİHA 


Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum