Viranşehir’de amacı dışında kullanılan alanlara geçit verilmiyor;

Viranşehir’de amacı dışında kullanılan alanlara geçit verilmiyor

Viranşehir Belediyesi, amacı dışında kullanılması planlanan ticari alanlara karşı harekete geçti. İnşaatına başlanan ve ticaret alanı olarak belirlenmesine rağmen buraları amacı dışında kullanmak isteyen firmalar, belediye ekipleri tarafından uyarıldı....

Kışla Mahallesinde yapılması planlanan ‘İpekyolu Ticaret Kompleksi’, Viranşehir Belediyesi tarafından İmar Planına göre Ticaret Alanı olarak belirlendi. Ancak yetkili firmanın, inşaatına başlanan bölgeye ‘oto alım satım’ tabelaları yerleştirmesi sosyal medyada eleştirilere neden oldu. Viranşehir Belediyesinin de zan altında bırakıldığı eleştirilerin ardından harekete geçen İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, tabelaların kaldırılması için yetkili firmayı uyardı.

İnşaatın yapıldığı alana giderek denetlemede bulunan Viranşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Hıdır Çakar, yaptığı açıklamada, “Sosyal medyada çıkan haberlerde, sanki Belediyemiz firmaya tolerans tanımış gibi bir izlenim yaratıldı. Asla öyle bir şey yoktur. İmar Planında burası ticaret alanıdır. Ticarette Plan Yönetmeliğine göre büro, ofis, sinema, alışveriş merkezi, restoran, mağaza vb. yapılabilir.

İmar Planı neyse o yapılacak, bizler İmar Planının dışına çıkmıyoruz. Biz ne vatandaşları ne de müteahhitleri mağdur ediyoruz. Kesinlikle bir art niyet veya menfaat söz konusu değildir. Salih Başkanımızın imar konusunda hassasiyeti fazladır. Oto alım satım veya oto galerici adı altında herhangi bir ruhsat vermiyoruz. Konuyla ilgili planlar ve sözleşmeler elimizde, yapılan haberler maalesef Belediyemizi karalama amacındadır. Öyle bir şey asla yoktur, bunu zamanla göreceksiniz”  diye konuştu.

BİHA


Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum