ŞUTSO yeni OSB kurmak için başvuru sürecini başlatıyor;

ŞUTSO yeni OSB kurmak için başvuru sürecini başlatıyor

ŞUTSO, Şanlıurfa’ya yeni bir OSB kazandırmak üzere çalışmalara başladı....

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO)  Şanlıurfa’ya yeni bir Organize Sanayi Bölgesi  (OSB) kazandırmak üzere çalışmalara başladı.

ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, yapılaması planlanan yeni OSB için açıklamalarda bulundu.

Yeni bir OSB için çalışmalara başladıklarını belirten Başkan Yetim,  “Mevcut OSB’nin son ilave alan ile birlikte toplamda 21500 dönüme ulaşması ve bundan sonraki süreçte genel teamüllere göre genişleyemeyecek olması,  geçtiğimiz günlerde bakanlık tarafından onaylanan 4500 dönüm ilave alanda en fazla 200 parsel oluşturulabilmesi, yatırımcı başvurularının 450 adet olması yani parsel sayısının 2 katı kadar talep olması nedeniyle önümüzdeki 2 yıl içerisinde şehrimize odamızın ismini taşıyan, ŞUTSO Organize Sanayi Bölgesi adında yeni bir OSB kazandırmak üzere çalışmalara başladık.

“Şehrimizin yeni bir organize sanayi bölgesi ihtiyacını ortadır. 5174 Sayılı Odalar ve Borsalar Kanunu Madde 12’de odalar; yetkili bakanlıkça uygun görülen alanlarda sanayi siteleri, endüstri bölgeleri, organize sanayi bölgeleri, teknoloji geliştirme bölgeleri, teknoparklar ve teknoloji merkezleri kurar ve yönetir. Bu vesileyle; odamızın asli görevlerinden bir tanesini yerine getiren, şehrin gündemini belirleyen ve ekonomik ve içtimai yapısına yön veren bir ticaret ve sanayi odası olacağız” ifadelerini kullandı.

 

BİHA


Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum