HÜDA PAR'dan adaylara ve seçmenlere sesleniş;

HÜDA PAR'dan adaylara ve seçmenlere sesleniş

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, 14 Mayıs Pazar günü yapılacak seçimlerle ilgili adaylara ve seçmenlere seslendi....

Her hafta cuma günü saat 11.11'de Şanlıurfa'nın bir sorununu ve bu soruna yönelik çözüm önerilerini paylaşan HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, bu hafta ise pazar günü yapılacak seçimlerle ilgili hem adaylara hem de seçmenlere seslenerek bazı hatırlatmalarda bulundu.

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan; "HÜDA PAR olarak bu hafta 14 Mayıs Pazar günü yapılacak olan seçimlerle ilgili bazı hatırlatmalarda bulunacağız" diyerek aday ve seçmenlere seslendi.

ÖZASLAN: ÜLKE SEÇİME GİDİYOR, SAVAŞA DEĞİL!

 “İlk önce seçime giren siyasi partilere ve milletvekili adaylarına sesleniyoruz” diyen Özaslan şunları kaydetti:

 “Diyoruz ki; Unutulmamalı ki ülke seçime gidiyor, savaşa değil! O yüzden, özellikle seçim günü bütün milletvekili adayları ve siyasi partilerin yöneticileri kullanacağı dil ve üsluba çok dikkat etmelidirler ve sergileyecekleri davranışlara, tavırlara da çok dikkat etmelidirler. Toplumu asla germemeli, toplumu kutuplaştırmamalı ve sükûnet içerisinde, huzur içerisinde bir seçim geçirmek için herkes elinden geleni ortaya koymalı. Çünkü insan hayatı her şeyden daha değerlidir. Bir oy için lütfen, bir insanın dahi kalbini kırmayalım.

Ve hemen akabinde sandık başına gidecek seçmen kardeşlerimize sesleniyoruz. Onlara da diyoruz ki; Gelin bu seçimde ülkenin geçmiş yüzyıldaki kayıplarını, bu önümüzdeki ikinci yüzyılda kazanca çevirmek ve Türkiye'yi daha iyi noktalara götürebilmek, gelişimi daha da hızlandırabilmek için gelin, bu seçimde öyle bir tercih yapalım ki, bu ülkeye daha fazla katkı sunacak ve daha büyük kazanımlar elde edecek olan yöneticilere oylarımızı verelim.”

“DUYGULARLA DEĞİL AKIL VE VİCDAN İLE HAREKET EDELİM”

Yani diyorum ki, sandık başına gittiğimizde duygularımızla hareket etmeyelim, aklımızla ve vicdanımızla hareket edelim. Ülkenin bugüne kadar gelmiş olduğu noktayı ve bundan sonra gelecek olan bütün noktayı göz önünde bulunduralım ve öylece tercih edelim. Ben eminim ki Şanlıurfa halkı önceden kararını zaten vermiştir. Kararı da oldukça nettir. Sandık başına herkes gidecek ve herkes aklıyla ve vicdanıyla hareket edip doğru olan seçimi de ortaya koyacaktır. Çünkü bu yüzyılda doğru zamanda, doğru adayla ve doğru adamla devam etmeliyiz ki, ülkenin kazanımları kayba dönüşmesin. Bilakis daha da fazla kazanımlar elde edelim diye bir tercihte bulunacağız.

“SANDIK HALKIN İRADESİDİR”

Özaslan son olarak "Ve şunu asla unutmayalım; sandık halkın iradesidir. Sandık halkın sesidir. Pazar günü herkes susacak, sadece halk konuşacak. Akşam sandıklar açıldığında herkes halkın iradesine saygı duyacak" diyerek yönetimde asıl unsurun halk olduğuna dikkat çekti.

BİHA

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum