Şanlıurfalı Yazarlar Kitap Fuarını Değerlendirdi!

Şanlıurfa’da düzenlenen 2. Ulusal Kitap Fuarına katılım sağlayan Şanlıurfalı yazarlar fuar hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Bu haber 2018-12-03 09:58:54 eklenmiş ve 259 kez görüntülenmiştir.

Şanlıurfa’da ikincisi düzenlenen ve yapılan en güzel projelerde yer alan 9 gün boyunca vatandaşın akın ettiği Türkiye geneli bir çok ünlü yazarın katıldığı 2. Ulusal Kitap Fuarının değerlendirmelerini Şanlıurfalı yazarlar Sanliurfa.com’a yaptı. Birçok konuya değinen Şanlıurfa’nın değerli yazarları bu güzel projenin Şanlıurfa’ya kazandırılmasından mutlu olduklarını ifade ederek okuyucu kitlesinin olmamasına sitem ettiler.

 

“Okuyucu Dileniyoruz”

 

“Mezopotamya’nın Kırgın Çiçekleri” kitabının yazarı Aysel Özdemir; “Şanlıurfalı bir yazar olarak ilk kitabım ile ilk katıldığım 2. Ulusal Kitap Fuarı. Gözlerim resmen okuyucu dilendi buda üzücü bir durum tabi. Özellikle ebeveynlerden istirhamım şu ki, biz okursak toplumda okur. Biz duyarsak toplumda duyar. Biz görürsek toplumda görür şuuruyla hareket edip yeni nesilleri okumaya teşvik etmek olacaktır.” Dedi.

 

“Az İsot Yiyin, Çok Kitap Okuyun”

 

“Nefretin Çocukları” kitabının yazarı Bilal Bebe; “Mezopotamya’nın suyundan, etinden faydalanmış, güneşinden yanmış, Kürt kadar Türk, Türk kadar da kürdüm yani ben sizim. Size yazmıştık okumanız dileği ile ama lakin ne gelen oldu nede giden. Şunu söylemek geldi içimden “Az İsot Yiyin, Çok Kitap Okuyun” ama bizi sizi hepimizi okuyun ısrarlı yazar siz değimliydiniz. Açıkçası çok üzüldüm. Batıdan gelen bilmem ne yayın evi yazarının üzerinde flaşlar patlatılan yazarların yazılarına baktım. Onlar bizi yazmış oysa yazılanların tamamını biz bize bir yaşadık. Lütfen Şanlıurfalı yazarlarımıza biraz daha saygı” Dedi.

 

 

“Ufkunu Değiştiren Kişi Dünya’yı Değiştirir”

 

“Başka Neler Mümkün?” kitabının yazarı Belgin Turan; “Şanlıurfa 2. Ulusal Kitap Fuarını düzenleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’ye ve fuar alanında bize yardımcı olan Sorumlu eğitimci kardeşimiz Murat Müjdeci’ye bu çalışmada katkısı olan tüm çalışanlara teşekkür eder ve kutlarım. Bu tür sosyal ve kültürel faaliyetlerin devamını diliyorum. Kitap ufkumuzu açar. Ufkunu değiştiren kişi dünyayı değiştirir. Her şey seninle başlar, biz yazalım sizlerde bizleri destekleyin. Birliktelikten kuvvet doğar. Daha güzel bir dünya için başka neler mümkün. Gençlerimizi kültürel, sosyal, sportif faaliyetlere yönlendirirsek kötü alışkanlıklara yönelmesini engelleriz. Çocuklarımıza güven verelim, onlara yürekten güvenelim. Sevgiyle her şey mümkün” dedi.

 

 

“Kültürler Önceliklerdeki Seçiciliklerimiz Oranında Değişecektir”

 

“Uçurtmalar Prensesi” kitabının yazarı Recep Dalyan; “Sınıf öğretmeniyim, derslerde öğrencilerime öyküler anlatırdım. Bazen beğendiğim bu hikâyelerimi kitaplaştırmayı düşündüm ve düşündüğüm şey düşünmek ile kalmaz olurdu. Ve bir deneme ile başladık. Şanlıurfa potansiyel anlamda genç ve dinamik nüfus anlamında sanırım Türkiye’nin en önde gelen şehridir diye biliriz. Ancak kültürel olarak hala okumanın önemini diğer önemlilerimizin önüne geçiremediğimiz için maalesef hak ettiğimiz yerde değiliz. İnşallah ilerleyen zamanlarda, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemizin organizasyonundaki bu kitap fuarı gibi etkinliklerle okuma kültürümüzü gelişecektir. Ve bu gelişme ekonomimize, sanayi, eğitim, bilim alanındaki gelişmelerimize hızlı katkılar sunacaktır. “Kültürler Önceliklerdeki Seçiciliklerimiz Oranında Değişecektir”

 

 

 

“Bölgenin En Önemli Kültürel Etkinliği Olacaktır”

 

“Şanlıurfa’da Enbiye Kıssaları” kitabının yazarı Selami Yıldız; “ Şanlıurfa’da düzenlenen 2. Ulusal Kitap Fuarı çok güzel bir organizasyon emeği geçen herkesten Allah razı olsun. İnanıyorum ki, iyi niyetlerle başlatılan bu etkinlik ileriki yıllarda Şanlıurfa’nın ve bölgenin en önemli kültürel etkinliği olacaktır. Kitap okumalarının, okur ve yazar buluşmalarının yaşandığı bu güzel fuar alanın devam etmesini temenni ederim saygılarımı sunarım” dedi.

 

 

“Bilgi Sahibi Olunmadan Fikir Sahibi Olunmaz”

 

“Avukatlık Meslek Kuralları” kitabının yazarı M. Lamih Çelik; “Bilgi sahibi olunmadan fikir sahibi olunmaz. Bu fuarda ona hizmet etmektedir. Fuarda emeği geçen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’ye, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Emin Özçınar’a ve Kitap Fuarı Sorumlusu Murat Müjdeci’ye teşekkür ederim. Herkese hitap eden güzel bir fuar olmuş” dedi.

 

 Abdulkadir Şanlı / Sanliurfada.com / ÖZEL HABER

ETİKETLER : şanlıurfalı yazarlar yazarlar değerlendirdi urfa kitap fuarı belgin turan aysel özdemir bilal bebe
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ÖZEL HABER haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
ŞANLIURFA'NIN EN ÇOK ÇALIŞAN BELEDİYESİ HANGİSİ?
CEYLANPINAR BELEDİYESİ
HİLVAN BELEDİYESİ
VİRANŞEHİR BELEDİYESİ
AKÇAKALE BELEDİYESİ
SİVEREK BELEDİYESİ
BOZOVA BELEDİYESİ
BİRECİK BELEDİYESİ
HALFETİ BELEDİYESİ
HARRAN BELEDİYESİ
KARAKÖPRÜ BELEDİYESİ
HALİLİYE BELEDİYESİ
EYYÜBİYE BELEDİYESİ
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
HİÇBİRİ
Tarafsız Haber Siteniz - Gündem Özel - Şanlıurfa Haber - Şanlıurfaspor - Urfa Haber -
© Copyright 2013 Şanlıurfada. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA