Ayhan’dan yarıyıl tatili mesajı;

Ayhan’dan yarıyıl tatili mesajı

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, 2022-2023 eğitim öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi nedeniyle yayımladığı mesajında, öğretmen ve öğrencilere sağlıklı ve huzurlu bir tatil dönemi geçirmeleri dileğinde bulundu....

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, 2022-2023 eğitim öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi nedeniyle mesaj yayımladı.

Şanlıurfa’da eğitim gören 713 bin öğrencinin bugün karnelerini aldığını belirten Ayhan, “Çalışarak, çabalayarak, hedeflerimiz uğruna büyük emekler sarf ederek bir dönemi geride bıraktık. Eylül ayında çalan ilk zilden bugün çalan son zile kadarki bütün çabamız evlatlarımız, öğretmenlerimiz ve geleceğimiz içindi. Çünkü evlatlarımız yarınlarımızı inşa edecek, öğretmenlerimiz de yarınlarımız olan evlatlarımızı şekillendirecek. Eğitim camiamızda var olan her bir unsura bu nazarda bakarak çalışmalar gerçekleştirdik, çeşitli projelerimizi hayata geçirdik. İnanıyorum ki 2023 yılı ile birlikte ektiğimiz bu tohumlar daha da yeşerecek, rengârenk çiçeklerle dört bir yanımız bezenecek. Bunu hep birlikte başaracağız” ifadelerini kullandı.

Öğrencilere seslenen Ayhan, bugün aldıkları karnelerin bir sonuç değil, devam eden sürece dair izlenim olduğuna dikkati çekti.

“Çok başarılı sonuçlarla karşılaştıysanız, bu başarıyı nasıl devam ettirebilirim diye düşünmelisiniz. Eğer ki bazı sonuçlardan memnun olmayan çocuklarımız varsa, onlar da bunları nasıl daha iyi hale getirebilirim diye düşünerek çalışmalar sergilemelidir” diyen Ayhan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Başarı hiç kimsenin önüne altın bir tepsiyle servis edilmez. Her insan, elde ettiği her başarıya uzun süre alan emeklerin sonunda ulaşmıştır. Bunu asla unutmamanızı ve sahip olmak istediğiniz neticeler için gerekli çalışmaları yapmanızı diliyorum. Önemli olan şeyin yalnızca notlar değil, kendinize kattığınız güzel değerler olduğunun farkına varmalısınız. Sizler yarınlarımızın yetişkinlerisiniz, bunun bilinciyle hareket ederek yarınlarımızın Türkiye’sine yakışır birer yetişkin olmanızı temenni ediyorum.”

Ayhan, Türkiye’nin okuyan, sorgulayan, değer üreten, farklılık yaratan bireylere ihtiyacı olduğunu kaydetti.

Öğretmenlere de seslenen Ayhan, verimli bir tatil dönemi geçirmeleri temennisinde bulunarak, şunları ifade etti:

“Sizler geleceğimizi şekillendiren, aydınlık Türkiye’mize yön verecek bireyleri yetiştiren, en güzel eseri yetiştirdiği öğrencileri olan bir mesleğin mensubu bireylersiniz. Bu mesleği icra ederken nice fedakârlıklarda bulunuyorsunuz, nice başarıların altına imzanızı atıyorsunuz. Sürekli değişen ve yenilenen bu dünyaya sizlerin de her geçen gün kendinizi geliştirerek, yenilenerek, öğrenerek yeni değerler katmanız gerekmektedir. En iyi öğretmen hep öğrenci kalandır diyerek sizlere de verimli bir tatil dönemi geçirmenizi diliyorum.”

Velilerin bu tatil döneminde çocuklarla daha fazla kaliteli zaman geçirmesi, onları daha çok dinlemesi, birlikte güzel etkinlikler yapmaları tavsiyesinde bulunan Aylan, mesajını şu sözlerle bitirdi:

“Bizler de hayata geçirdiğimiz ve geçireceğimiz projelerle evlatlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Urfa Okuyor, Şanlıurfa’nın Evlatları Geleceğe Yetişiyor, Fırat’ın Çocukları Takımını Destekliyor ve Spor Şanlıurfa gibi birçok projeyle evlatlarımızı destekliyoruz. Bu tatil döneminde bizlere düşen görev de evlatlarımızı destekleyecek projelerimizin üzerinde çalışmalarımızı sürdürmek olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerimle, eğitim camiamızı tebrik ediyor; sağlıklı ve huzurlu bir tatil dönemi geçirmelerini diliyorum”.

BİHA

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum