Şanlıurfa İl Koordinasyon Kurulu 2023 yılı 1. Toplantısı yapıldı;

Şanlıurfa İl Koordinasyon Kurulu 2023 yılı 1. Toplantısı yapıldı

Şanlıurfa İl Koordinasyon Kurulu 2023 yılı 1. toplantısı Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan başkanlığında, tüm vali yardımcıları, kaymakamlar, belediye başkanları, bölge müdürleri ve kurum müdürlerinin katılımlarıyla gerçekleşti....

Yılın ilk İl Koordinasyon toplantısında; Ortak Akılla Yarınlara Çalıştayı’nın sonuç raporuna ilişkin bilgilendirme yapıldı. AFAD tarafından İl Afet Riski Azaltma Planı sunumu gerçekleştirildi. Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından sahipsiz sokak hayvanları konusunda sunum gerçekleştirildi.

 Toplantıda konuşan Şanlıurfa Vali Salih Ayhan şu ifadelere yer verdi:

“Şehrimizin geleceğini, hemşerilerimizin ve her alandan uzmanların katılımıyla şekillendirebilmek adına çeşitli çalıştaylar da yaptık. Her kurum kendi üzerine düşenleri hassasiyetle yerine getirmeli. Bugünden itibaren herkes ödevine sahip çıksın. Düzenli olarak hangi kurum ne yapmış, bunların değerlendirmesini yapacağım. Bunun yanında, her zaman birinci önceliğim eğitim dedim. Çalışmalarımızı da bu hassasiyetle gerçekleştirdik. Hayata geçirdiğimiz projelerden; “Urfa Okuyor’’ ve “Fırat’ın Çocukları Takımına Sahip Çıkıyor’’ oldukça yoğun ilgiyle karşılandı. Urfa Okuyor ile her ay 10.000 kitabı evlatlarımıza ulaştırıyoruz. Güzel geri dönütler alıyoruz. Şimdiye kadar 300.000’e yakın kitabı evlatlarımıza ulaştırdık. Yaptığımız çeşitli projelerle totaldeki hedefimiz 1 Milyon kitap... En çok okuyan kitap kurdumuzu, mayıs ayında Çanakkale’ye geziye götürmek gibi bir planımız da var. Çocuklarımız için yaptığımız sürprizler tüm hızıyla devam edecek. Fırat’ın Çocukları projesiyle de kırsal bölgelerimizde yaşayan ve birçok imkândan uzak olan yavrularımızı, il merkezimize getiriyoruz. Eğitim tek yönlü olmamalıdır. Kültürel imkânlara sahip bir şehirde, imkânlardan öncelikle evlatlarımız yararlanmalıdır. Yani kısacası her alanda yavrularımızı destekliyoruz. Urfa Okuyor, Şanlıurfa’nın Evlatları Geleceğe Yetişiyor, Fırat’ın Çocukları Takımını Destekliyor projelerimiz ile Microsoft Türkiye Eğitim Koordinatörlüğü tarafından organize edilen 2023 Eğitimde Sürdürülebilirlik Ödüllerine layık görüldük. Eğer bir yerlerde verdiğiniz bir çaba varsa, bu çaba karşılıksız kalmıyor çok şükür. Derler ya iyilik yap denize at, balık bilmezse Hâlık bilir. O misal… Bizler hiçbir şeyi karşılık bekleyerek yapmıyoruz elbette ancak böyle güzel neticelerle taltif edildiğimizde de mutlu oluyoruz. 2023 yılında başarılarımızın katlanarak artacağına da gönülden inanıyorum. Allah, başarılarımızın devamını getirmeyi nasip etsin. Bu güzel şehre güzel değerler kazandırabilirsek, var olan durumu bir adım daha öteye götürebilirsek ne mutlu bizlere…” dedi.

 Eğitimin çok önemli olduğunu vurgulayan Vali Ayhan, “Kıymetli dostlar, 2023 yılı Ocak dönemi itibariyle; ilimizde yürütülmekte olan 453 adet projenin toplam bedeli 26 milyar 269 milyon TL’dir. Dönem sonu itibariyle toplam nakdi gerçekleşme yüzde 34,74’tür. 2023 bizim için çok önemli bir yıl. Üstlendiğimiz bu büyük misyonu gözeterek çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. 2023 İslam Dünyası Turizm Başkenti unvanına sahip ilimizin tanıtımı adına çeşitli çalışmalarımız mevcut. Geçen hafta bildiğiniz üzere Katar’da çeşitli kurumlara ziyaretler gerçekleştirdim. Bu ve bunun gibi çalışmalarla hem yurt içinde hem de yurt dışında şehrimizi tanıtmak için gayret göstermeye devam edeceğiz. Amacımız yerelde Şanlıurfa’mız için; ama esasında genel hedefimiz Türkiye’mizin en güzel şekilde uluslararası mecralarda temsil edilebilmesi…  Cumhuriyetimizin 100. yılında sahip olduğumuz bu unvanı en güzel şekilde taşımak ve ülkemizi gururla tüm dünyada temsil etmek için, bu sene durmaksızın çalışacağız. Eğer bu şehirde bizler birlik içerisinde olursak, her güzel şeyi kolaylıkla başarırız diye her defasında vurguluyorum. Umuyorum ki bu birliktelik ruhumuz vesilesiyle daha birçok güzel işin altına imzamızı atacağız. Özveriniz için her birinize teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Çeşitli kurum müdürlerin ve mülki idari amirlerin gerçekleştirdiği konuşmalarla da birçok görüş alışverişinde bulunuldu. İstişarelerin ve değerlendirmelerin akabinde hedefler ve yapılacaklar kararlaştırılarak yılın ilk İl Koordinasyon Toplantısı sona erdi.

BİHA

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum