Vali Ayhan: 11 Nisan kararlılığın ve azmin tarihidir;

Vali Ayhan: 11 Nisan kararlılığın ve azmin tarihidir

Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 103. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, "103 yıldır kalbimizde taşıdığımız bu destansı mücadeleyi hep birlikte yaşatmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı....

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 103. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Vali Ayhan mesajında, “11 Nisan 1920; düşman kuvvetlerinin aziz topraklarımızdan kovulduğu, “Bu yurt bizim!” diyerek milletçe düşmanın önünde durulduğu, bu topraklara bir kez daha Türk mührünün vurulduğu gündür.

Şanlıurfa’mızın 103 yıldır gururla kutladığı 11 Nisan Kurtuluş Günü, Şanlıurfa halkının azmi ve cesareti sayesinde gerçekleşen bir zafer olarak tarihte yerini almıştır. Yöre halkı, işgalci güçlere karşı büyük bir direniş örneği göstererek vatanımızın dört bir yanında kıvılcımlanan bağımsızlık mücadelesinin altına kendi ismini de yazmış; Türk milletinin birlik ve beraberlik ruhunu, kahramanlığını, iradesini düşman kuvvetlerine bir kez daha kanıtlamıştır. Düşmanların geri püskürtülmesi için gösterilen çaba; bu şanlı günün yalnızca askeri bir zafer değil, milli iradenin ve bağımsızlık mücadelesinin meyvesi olduğunu hepimize göstermektedir.

Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin en önemli dönüm noktalarından biri olan Kurtuluş Savaşı’nda, halkımızın düşmana karşı verdiği topyekûn mücadele dünya tarihinde asla unutulmayacaktır. Bu büyük mücadelede gösterilen kahramanlıklar, Türk milletinin birlik ve beraberliğinin en güzel örneğidir.

Bugün durup o zorlu günlere baktığımızda, ecdadımızın Kurtuluş Savaşı'nda gösterdiği büyük mücadelenin gururunu yaşıyoruz. Şehrimiz; bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinde sergilediği kahramanlıkla, Türk milletinin birlik ve beraberliğinin en güzel örneklerinden biri olarak akıllarda yer edindi. 11 Nisan, Şanlıurfa’mızın vatan aşkı uğruna sergilediği kararlılığın ve azmin tarihidir.

Şanlıurfa halkı olarak, bugün de aynı kararlılık ve vatanseverlik ruhuyla hareket ediyoruz. Şehrimizin kalkınması ve gelişmesi için, tarihten aldığımız güçle, hep birlikte yorulmadan çalışacağız. Bugün büyük bir gururla Şanlıurfa'nın kurtuluşunu kutlarken, 103 yıldır kalbimizde taşıdığımız bu destansı mücadeleyi hep birlikte yaşatmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

BİHA 

 

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum