Eski Başkan Ekinci de sitem etti!;

Eski Başkan Ekinci de sitem etti!

Şanlıurfa AK Parti’den milletvekili aday listesinde yer almayan Eyyübiye Belediyesi eski Başkanı Mehmet Ekinci, Eyyübiye’ye temsil hakkı tanınmadığını ileri sürerek, “Özelde Eyyübiye adına olmak üzere Şanlıurfamıza hizmet için talipli olduğumuz temsil hakkı 400 bin nüfuslu ilçemize tanınmamıştır” dedi....

14 Mayıs seçimleri öncesi,  milletvekili adayları kesinleştirilip, Yüksek   Seçim Kurulu'na teslim edildi.

Uzun süredir listede kimlerin yer alacağı konuşulurken, AK Parti'nin  Şanlıurfa'daki milletvekili aday listenin son hali belli oldu.

Şanlıurfa AK Parti’den milletvekili aday adayı olan fakat aday listesinde kendisine yer bulamayan   Eyyübiye Belediyesi eski Başkanı Mehmet Ekinci, sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Eyyübiye’ye temsil hakkı tannınmadığını ileri süren Ekinci, “Temennim listede yer alan adayların Eyyübiye’ye hakkettiği saygı ve hassasiyeti göstermesi, bağrından çıkmadıkları bu halkı, bağırlarına basmalarıdır.” dedi.

EKİNCİ: EYYÜBİYE HALKI DEĞERLİDİR, URFA’NIN TEMEL YAPITAŞIDIR

“Eyyübiye halkının parlamentoda sesininin duyulması, duyurulması bu halkın hakkı ve ihtiyacıdır.” diyen Ekinci, şunları kaydetti:

“Önceki gün, bizim de müracaatta bulunduğumuz, AK Parti milletvekili listeleri açıklanmıştır. Açıklanan listelerin ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını Rabbimden diliyorum. Özelde Eyyübiye adına olmak üzere Şanlıurfamıza hizmet için talipli olduğumuz temsil hakkı 400 bin nüfuslu ilçemize tanınmamıştır. Ancak ne ben ne ailem bu hakkın tanınmamasından dolayı insanımıza hizmet etmekten geri durmayacağız. Eyyübiye halkı değerlidir, Urfa’nın temel yapıtaşıdır. Parlamentoda sesininin duyulması, duyurulması bu halkın hakkı ve ihtiyacıdır. Temennim listede yer alan adayların Eyyübiye’ye hakkettiği saygı ve hassasiyeti göstermesi, bağrından çıkmadıkları bu halkı, bağırlarına basmalarıdır. Bilinmesini isterim ki bizlerin talipli oldukları makamlar insanımıza hizmet etmek ve katkıda bulunmak için birer araç olarak gördük. Öyle de olmaya devam edecek.”  

 

“ORTAK GAYRET İÇERİSİNDE HİZMETLERİNDE OLMAYA DEVAM EDECEĞİMİZİ”

Eyyübiye’ye hizmet etmeye devam edeceğini belirten Başkan Ekinci, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Değerli Dostlar Adresim bellidir, şahsıma ulaşmanın yolları kolaydır. Tüm muhtarlarımızdan ve halkımızdan istirhamım şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da onlarla ortak gayret içerisinde hizmetlerinde olmaya devam edeceğimizi ve bu gayretimizi daha da arttıracağımızı bilmeleridir. Eyyübiye halkının Ankara’da bir vekili yoksa da asli olarak kendini temsil etmesi önünde bir engeli yoktur. Bu temsili sağlamak için, taleplerini duyurmak ve gerçekleştirmek için mücadele vermek dün de bugün de yarın da sorumluluk kabul ettiğim ve kutsal addettiğim hususlardır.

BİHA

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum