Deveci'den aday belirleme sürecine ilişkin önemli analiz;

Deveci'den aday belirleme sürecine ilişkin önemli analiz

Bozova ilçe başkanlığından milletvekili aday adaylığı için istifa eden ancak listede yer almayan Süleyman Deveci'den partisinin bugüne kadar olan aday belirleme sürecine ilişkin önemli bir açıklama geldi. Yıllarını siyasete vermiş bir isim olarak Bozova'nın göz ardı edildiğini belirten Deveci, analiz niteliğindeki açıklamasında büyükşehir seçimlerinin nasıl kaybedildiğine de vurgu yaptı....

BOZOVA- AK Parti Bozova İlçe Başkanlığı görevinden istifa ederek AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Aday Adayı olan Süleyman Deveci, aday belirleme sürecine dair bir yazı kaleme alarak, dikkat çeken analizler yaptı.

12 yaşından bu yana siyasetle uğraştığını, ilçe başkanlığı yaptığı dönemde de torpil gibi nepotizmden uzak bir yönetim anlayışı ile hizmet ettiğini belirten Deveci 28. Dönem milletvekili aday listesinde Bozova'nın gözardı edildiğini söyledi. 

Deveci, "Ortaokul yıllarımdan beri içinde bulunduğum ve başarısı icin öz kaynaklarımla canla başla çalıştığım siyasi hareketimizin, yakın bir zamana kadar düşmanlığını yapan siyasetçiler tarafından yönlendirildiğini üzüntüyle anlamış bulunmaktayım" dedi. 

İşte Deveci'nin bir önceki seçimde AK Parti'nin büyükşehir belediyelerini de neden kaybettiğine dair analiz yaptığı o yazısı:

28 ŞUBAT'TAN BUGÜNLERE...

"12 yaşımda Refah Partisi’nin yerel seçimlerde belediye başkanlıklarını ilk kez kazandığı ve yaşadığım şehir olan Şanlıurfa’da Sayın İbrahim Halil ÇELİK’in belediye başkanlığını kazandığı seçimlerde şahsen seçim çalışmalarına katılan bir kardeşinizim. 28 Şubat sürecindeki mütedeyyin insanların irticacı olarak yaftalandığı cadı avında, 24 yaşımda Fazilet Partisi Bozova İlçe Başkanlığı görevini, partimiz mahkeme kararıyla kapatılıncaya kadar yürüttüm.

Söz konusu zorlu süreçte mülkümün kurşunlanması, tehditlerin hedefi olmanın dışında, irticai faaliyet ve benzeri suçlamalar ile yürütülen keyfi kovuşturmalar nedeniyle siyasetin enstrümanı haline getirilen mahkemelerle yıllarca mücadele ettim.

"BAŞKANLIĞI ÖZ GÜCÜM, ÖZ SERMAYEMLE, GURURLA YÜRÜTTÜM"

Herhangi bir talebim olmamasına rağmen 2017 yılında Ak Parti Genel Merkezi tarafından şahsen davet edilerek Bozova İlçe Başkanlığı görevine layık görüldüm.

2017-2023 yılları arasında, kadro kovalama girişimlerinden, maddi yarar elde etme işlerinden ve en önemlisi de yakınların kayrılması olan nepotizmden uzak bir yönetim anlayışı ile İlçe Başkanlığı görevini öz gücümle, öz sermayemle, büyük bir özveri ve gururla yürüttüm.

"BOZOVA GÖRMEZDEN GELİNDİ"

Tüm yaşamım boyunca olduğu gibi ilçe başkanlığını üslendiğim süre boyunca, sadece ve sadece hemşehrilerimin işlerini kolaylaştırmak, onların meşru taleplerini karşılamak en önemli şiarım oldu.

Partimin vermiş olduğu görevleri hakkıyla ve eksiksiz yerine getirirken, aynı zamanda görevim; acılı günlerinde, dar zamanlarında hemşehrilerimin yanında olmak, muhalefet partisi tarafından yönetilen ilçemiz belediye başkanlığını partimize kazandırmak, yerel seçimlerde il genelinde rekor oy oranına ulaşmak oldu.

50 yıla yaklaşmış yaşımın 10 yıldan fazlasını İlçe Başkanı sıfatıyla geçirmiş biri olarak, İlçe başkanlığımın ikinci döneminin sonunda Parti Genel Merkezimizin olurlarını alarak milletvekili aday adayı oldum.

İlimize bağlı ilçeler arasında milletvekili ile temsil açısından göz ardı edilegelen Bozova 45 yıldır olduğu gibi maalesef tekrar görmezden gelinmiştir. İlimizin demografik ve sosyo-kültürel yapısını bilen bir aklın bu gerçeği görememesi ya da görmezden gelmesi anlaşılır değildir. İlçeler arasında, nüfusun kendine özgü demografik ve sosyokültürel yapısına bakılmaması nedeniyle ortaya çıkan temsiliyetteki dengesizliğin partimizin alacağı desteği menfi yönde etkileyeceği apaçık ortadadır.

"HAREKETİMİZ, DÜŞMANLIĞINI YAPANLAR TARAFINDAN YÖNLENDİRİLİYOR"

Ortaokul yıllarımdan beri içinde bulunduğum ve başarısı için öz kaynaklarımla canla başla çalıştığım siyasi hareketimizin, yakın bir zamana kadar düşmanlığını yapan siyasetçiler tarafından yönlendirildiğini üzüntüyle anlamış bulunmaktayım.

BÜYÜKŞEHİRLER NEDEN KAYBEDİLDİ?

Son yerel seçimlerde, önemli büyükşehir belediye başkanlıklarının kaybedilmesinin nedeni olan bir başka odağın, 2023 seçimlerinde de söz sahibi olduğu aşikardır. Gerek partimize sonradan eklemlenen bu siyaset anlayışının, gerekse Büyükşehir belediyelerimizin kaybedilmesine neden olan bir başka anlayışın karar mekanizmalarına müdahalesi ve kararları etkilemesi, hem yerel hem de ulusal siyasette vermiş olduğu bu zararı görmezden gelmek mümkün değildir. Davamıza olan inancımın verdiği güçle, parti içindeki bu hayati olumsuzlukların üstesinden hep birlikte geleceğimize inancım tamdır.

Bu güne kadar olduğu gibi, inandığımız değerler için mücadele etmeye devam edeceğiz…"

BİHA

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum