Şanlıurfa'da Dünya Kudüs Günü'nde İsrail protesto edildi;

Şanlıurfa'da Dünya Kudüs Günü'nde İsrail protesto edildi

Şanlıurfa’da "Dünya Kudüs Günü" dolayısıyla Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından düzenlenen basın açıklamasında, İsrail'in Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'da Müslümanlara yönelik saldırıları protesto edildi....

Şanlıurfa'da Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından, Dergâh Camii'nde kılınan cuma namazının ardından "Dünya Kudüs Günü" münasebetiyle basın açıklaması yapıldı.

Açıklamda, İsrail'in Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'da Müslümanlara saldırısına düzenlenen basın açıklamasıyla sert tepki gösterildi. Toplanan grup Türk ve Filistin bayrakları açarak İsrail aleyhine slogan attı.

Basın açıklamasını Peygamber Sevdalıları Vakfı Şanlıurfa Koordinatörü İbrahim Halil Göven okudu.


GÖVEN: KUDÜS’Ü BİRLİKTE ALACAĞIZ! 

Göven, İslam ümmetinin  ortak paydada bir araya gelerek Kudüs’ü ve Mescid–i Aksa’yı hep birlikte kurtaracağını belirterek, şunları kaydetti:

"Mübarek Ramazan’ın son Cumasında ‘Dünya Kudüs Günü’ münasebetiyle bir araya gelmiş bulunmaktayız. Kudüs işgal altındayken, Mescid–i Aksa Siyonist barbarlar tarafından fiili saldırılara uğrarken, bu mukaddes beldenin ve İslam’ın ilk kıblesinin özgürlüğe kavuşması için buluşmaya, sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz. Bu işgal sürecinin çok da uzun süremeyeceğine, İslam ümmetinin özgür Kudüs’te toplanacağı günün yakın olduğuna inanıyoruz. Uzağı yakın kılmak için büyük bir mücadelenin sürdürülmesi gerektiğini biliyoruz. Bu mücadele, sadece Filistinli Müslümanların omuzlarına yüklenecek bir mücadele değildir. Tüm Müslümanların Kudüs ortak paydasında bir araya gelip de sürdüreceği bir mücadele, Kudüs’ün hürriyetine giden kapıyı aralayacaktır. İşgalin bugüne kadar sürmesinin nedeni, ümmetin tek cephede ortak bir direniş sergilememesindendir. Her bir Müslüman bir kova su dökse Siyonist İşgalci rejimi sel alır ve yok olup gider."

 

“SİYONİZM’İ DURDURMANIN TEK YOLU İTTİHATTIR”

‘Normalleşme’ adı altında dayatılan süreçlerin İslam ümmetine bir fayda getirmeyeceğini ileri süren Göven, şunları kaydetti:

 "Fikri anlamdaki kopuş, ulusal çıkarların öncelenmesi ve yaşanan iç çatışmalar nedeniyle zayıf düştüğümüz bir yüzyıl yaşadık. Kaybımızı görebilmeli, bir yüzyılı daha kaybetmemeliyiz. Çünkü geçen her zaman İslam ümmetinin aleyhine işlemektedir. Uzağı yakın kılmak, Kudüs’ü işgalden kurtarmak için güçlü bir birlikteliğin elzem olduğu artık görülmelidir. Siyonist rejimin rüyalarında gördüğü kâbus, güçlü bir İslam birliğidir. Dağınıklığımızdan cesaretle işgali genişleterek büyüten ve kalıcı hale getirmeye çalışan Siyonizm’i durdurmanın tek yolu ittihattır. İttihadı oluşturabilmek için atılacak ilk adım ise Siyonist rejimi meşru görmemektir. 'Normalleşme' adı altında dayatılan süreçler, İslam ümmetine bir fayda getirmeyeceği gibi işgal rejimini güçlendirecek, cinayet ve katliamlarını artıracak, onları pervasız kılacaktır. Nitekim son yıllarda yaşananlar bunun bariz bir göstergesidir." şeklinde konuştu.

 

"MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZ FİİLİ DESTEK BEKLEMEKTEDİR"

Müslümanları aziz, kâfirleri ve münafıkları zelil kılmanın bir sorumluluk olduğuna dikkati çeken Göven, "Filistin’de hemen her gün şehid haberleri gelmekte ve Mescid–i Aksa saldırıya uğramaktadır. Baskı ve alıkoymalar artmakta, işgal zindanlarındaki Müslümanlar her türlü zulmü görmektedir. Yüzlerce kadın ve çocuğun zindanlarda olduğu Filistin’de, Müslüman kardeşlerimiz ümmetin duasının yanında fiili desteğini de beklemektedir. İslam coğrafyasında var olan sorunları sonlandırmak, ihtilafları ortadan kaldırmak, birliğimizi sağlamak, Müslümanları aziz, kâfirleri ve münafıkları zelil kılmak hepimiz adına büyük bir sorumluluktur. Burada en büyük sorumluluk İslam ülkelerini idare edenlere düşmektedir. Kudüs’te akan her bir damla kanın hesabı hepimizin defterine yazılmaktadır." diye konuştu.

BİHA

 

 

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum