Memur-Sen Şanlıurfa İl Divanı Esen’in katılımıyla yapıldı;

Memur-Sen Şanlıurfa İl Divanı Esen’in katılımıyla yapıldı

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, Şanlıurfa İl Temsilciliğinin gerçekleştirdiği divan programında, kamu görevlilerinin sorunlarını çözmek için ter döktüklerini belirterek, “802 kazanımla birçok sorunu nasıl çözdüysek bunları çözecek irade de yine biziz. Çünkü Memur-Sen varsa çözüm var. Memur-Sen varsa umut var” dedi....

Memur Sendikaları Konfedarasyonu (Memur –Sen) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Esen Şanlıurfa İl Divanına katıldı.

Memur-Sen Şanlıurfa İl Temsilciliği tarafından düzenlenen İl divan programında teşkilatla bir araya gelen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, Memur-Sen'in ideolojik sendikacılığa karşı müzakereye, mücadeleye dayalı sendikal hareket olduğunu söyledi.

ESEN: MEMUR-SEN VARSA UMUT VAR

Mücadelemiz emeğin değerini bulması, alın terinin karşılığını alması içindir" diyen Esen, "Kamu görevlilerinin en temel sorunlarını çözdük, kalan diğer sorunları çözmek için ter döküyoruz. 802 kazanımla birçok sorunu nasıl çözdüysek bunları çözecek irade de yine biziz. Çünkü Memur-Sen varsa çözüm var. Memur-Sen varsa umut var" ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin Mayıs ayında önemli bir eşikte olduğunu ifade eden Esen, "Bir yandan ülkemiz için önemli olan 14 Mayıs Seçimleri bir yandan da kamu görevlilerinin 2 yılını etkileyecek olan 15 Mayıs mutabakatları var. Kalan son birkaç haftada Memur-Sen’in gücünü pekiştirmek ve yetki sıfatını sağlamlaştırmak için sahada tüm gücümüzle çalışarak bu önemli süreci geride bırakacağız. İnşallah bir 1 milyon 100 bin hedefine ulaşarak önümüzdeki kamu görevlileri için daha fala kazanım üretmenin imkanını çoğaltmış olacağız" diye konuştu.

COŞKUN: ZİRVEDEKİ YERİMİZİ SAĞLAMLAŞTIRACAĞIZ

İl divan programında konuşan Memur-Sen Şanlıurfa İl Temsilcisi İbrahim Coşkun ise "15 Mayıs mutabakatına doğru gittiğimiz bu süreçte teşkilat olarak sahada ulaşılmadık kimse, ayak basılmadık iş yeri bırakmamalıyız. Kalan bir aylık süreyi iyi değerlendirmeli, 1 milyon 100 bine yürüyen üye sayısı hedefi için çalışmalı, Zirvedeki çıtamızı çok daha yukarılara koymak için gayretimizi sürdürüyoruz. İnşallah 15 Mayıs’ta üye sayımızı çok daha iyi noktalara getireceğiz” diye konuştu.

BİHA

 

 

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum