AK Parti’nin 2. sıra milletvekili adayı Önen: Şehir olarak ilk 10’un altına düşmeyiz;

AK Parti’nin 2. sıra milletvekili adayı Önen: Şehir olarak ilk 10’un altına düşmeyiz

AK Parti’nin Şanlıurfa’dan ikinci sıradan milletvekili adayı gösterdiği Emin Önen, AK Parti’nin kentte çok ciddi bir oy alacağını vurgulayarak, “Şehir olarak ilk 10’un altına düşmeyiz. Hatta ilk 5’e bile girebiliriz. Urfa o kadar liderine sevdalıdır, o kadar liderine bağlıdır. Bunun örneklerini defaatle gördük. Urfalı özellikle bir konuda karar verirken Sayın Cumhurbaşkanımızın duruşuna, dürüstlüğüne, bugüne kadarki sarsılmaz liderliğine oy verdi, ona sevdalandı” dedi....

AK Parti’nin Şanlıurfa Milletvekili Adayı Emin Önen, TRT Haber’in canlı yayınında seçimle ilgili çalışmalarını anlattı.

Şanlıurfa’da dürüst, ilkeli ve erdemli siyasetin çok önemli olduğuna vurgu yapan Önen,  Urfa halkının “liderine sevdalı ve liderine bağlı” olduğunu söyledi. 

ÖNEN: URFA O KADAR LİDERİNE SEVDALIDIR

Son olarak Türkiye’nin Pekin Büyükelçisi olarak görev yapan Emin Önen, AK Parti’nin Şanlıurfa’da ciddi bir oy alacağına değinerek, “Şehir olarak da ilk 10’un altına düşmeyiz. Hatta ilk 5’e bile girebiliriz. Urfa o kadar liderine sevdalıdır, o kadar liderine bağlıdır. Bunun örneklerini defaatle gördük. Urfalı özellikle bir konuda karar verirken Sayın Cumhurbaşkanımızın duruşuna, dürüstlüğüne, bugüne kadarki sarsılmaz liderliğine oy verdi, ona sevdalandı. Urfa’da dürüst, ilkeli siyaset çok çok önemlidir, erdemli siyaset çok önemlidir. Bugün muhalefet partileri arasında gördüğümüz en büyük sıkıntılardan bir tanesi bu dürüst erdemli siyasetin olmadığını görmesidir” diye konuştu.

“KORKAK RİYAKAR SİYASET İZLİYORLAR”

Emin Önen, kente geldikleri günden itibaren halkla iç içe olduklarını belirterek, vatandaşla sohbet ederek kendi anketlerini kendilerinin yaptığını söyledi. Önen, gözlemlerini şöyle anlattı:

“Vatandaşımız bize şöyle söylüyor; Şu anki muhalefet, birçok yeni parti kuruldu, bu partiler de 6’lı masanın içinde, hatta görünmez bazı unsurlarıyla beraber 7’li 8’li masa olarak da tabir ediliyorlar, onların içinde birçok ittifaklar kuruldu ama bugün bakıyoruz ki bu kurulan ittifaklarda bile kendi logosuyla kendi ismiyle bile seçimlere giremeyecek kadar korkak, riyakar bir siyaset izliyorlar. Daha önce birbirleri hakkında söylemediklerini bırakmayan bir siyaset var. Sayın Kılıçdaroğlu, sayın Davutoğlu’na Türkiye’nin gelmiş geçmiş en çapsız dışişleri bakanı olduğunu söyledi. Sayın Davutoğlu ona karşı kale bile alınmayacak derecede sözler sarf etti. Yine Sayın Kılıçdaroğlu sayın Babacan’ı adalet divanında yargılayacağını söyledi. Ama şimdi bunlar oturdular birleştiler. Yaklaşık bir sene boyunca bunların en çok söylediği unsur neydi, güçlendirilmiş parlamenter sistem. Güçlendirilmiş parlamenter sistem bir anda unutuldu. Birileri başbakan olacaktı. Bu sistem bitti, kenara aldılar, 7’li bir cumhurbaşkanlığı sistemine döndüler. Cumhurbaşkanı kendisiyle beraber 8’li bir yapıya bölündü. Şimdi bunu vatandaş görüyor. Bunun yönetilemeyeceğini biliyor. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir yapı yok, böyle ucube bir yapı yok. Bunu vatandaşımız görüyor ve bu güven vermiyor. Dürüstlük, güven, liyakat bizim en önemli unsurlarımız.”

Şanlıurfa nasıl bir seçim atmosferi yaşıyor sorusuna ise Emin Önen, şu yanıtı verdi:

“Depremden dolayı davullu zurnalı törenler yapılmayacağıyla alaka Cumhurbaşkanımız zaten daha önce söyledi, bu çok önemli, o anlamda sakin geçiyor ama bir yandan da biz vatandaşımızın arasındayız her gün, onların seçime olan AK Parti’ye olan ilgileri alakaları, siyasete ilgilleri alakaları, katılım olarak da Urfa olarak çok ciddi katılım göstereceğini düşünüyorum. İnşallah seçim atmosferi kazasız belasız huzurlu bir şekilde geçer.”

Emin Önen son olarak Urfalıların ve tüm İslam aleminin şimdiden Ramazan Bayramı’nı kutladı.

AJANS URFA

 

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum