Göç İdaresi Başkanlığı Urfa'da sosyal çalışmacı alacak;

Göç İdaresi Başkanlığı Urfa'da sosyal çalışmacı alacak

Göç İdaresi Başkanlığı merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 246 personel alacak. Şanlıurfa’ya da kontenjan ayrıldı....

İçişleri Bakanlığı bünyesindeki Göç İdaresi Başkanlığına alınacak 246 personele ilişkin ilan Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

İlana göre, başkanlığın merkez teşkilatındaki göç uzman yardımcısı kadrosuna sınavla 15 kişi alınacak.

Giriş sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı yapılacak. Yazılı sınav Göç İdaresi Başkanlığı tarafından Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’ne yaptırılacak. Sözlü sınav ise Göç İdaresi Başkanlığı tarafından yapılacak.

Göç uzman yardımcısı kadrosuna en az 4 yıllık eğitim veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirenler başvurabilecek. Adayların KPSS’den en az 70 puan almış olmaları gerekiyor.

Giriş Sınavı başvuruları 24 Nisan - 02 Mayıs tarihleri arasında e-Devlet-Göç İdaresi Başkanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden yapılacak.

URFA’YA DA KONTENJAN AYRILDI

Göç İdaresi Başkanlığı merkez ve taşra teşkilatı birimlerinde çalıştırılmak üzere 231 sözleşmeli personel alacak. Personel alımı sözlü sınav ile yapılacak.

Alımlar büro personeli, destek personeli, grafiker, istatistikçi, sosyal çalışmacı, psikolog, avukat, koruma ve güvenlik görevlisi kadrolarına yapılacak.

Şanlıurfa’ya da 2 sosyal çalışmacı ele alınacak.

Sözleşmeli personel adaylarının KPSS sınavından en az 65 puan almış olmaları gerekiyor.

Giriş sınavı başvuruları e-Devlet-Göç İdaresi Başkanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (http://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden 26 Nisan’dan 30 Nisan’a kadar yapılabilecek.

Göç İdaresi Başkanlığı’nın ilanı için tıklayınız

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum