Filistin Büyükelçisi’nden Şanlıurfa İHH’ya plaket!;

Filistin Büyükelçisi’nden Şanlıurfa İHH’ya plaket!

Filistin'in Ankara Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa, Filistinlilere yaptığı yardımlar ve Filistin, Kudüs, Aksa davasına verdikleri destekler münasebetiyle, Şanlıurfa İHH Başkanı Sayın Behçet Atila'ya teşekkür ve takdir plaketi gönderdi....

Plaketi, Şanlıurfa’daki Filistinliler Başkanı Asım Mustafa, Şanlıurfa İHH Başkanı Behçet Atila’ya takdim etti.

Plaketi takdim sırasında bir açıklama yapan Asım Mustafa, Büyükelçi Dr. Faed Mustafa, Şanlıurfa’da yaşayan Filistinli ailelere, çocuklara yaptıkları yardımlardan ve Filistin davasına desteklerinden dolayı Şanlıurfa İHH’ya teşekkür ederek, Şanlıurfa İHH Başkanı Behçet Atila’ya plaket taktim etti.

Şanlıurfa İHH Başkanı Atila, “Bu çok anlamlı plaketlerinden ve nazik davranışlarından dolayı Filistin’in Ankara Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa Bey’e, ekibine ve Filistin halkına çok teşekkür ederim. Filistinliler Kudüs’ü ve ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’yı beklerden, savunurken sadece Filistinliler adına değil hepimiz adına, ümmet adına bekliyor ve koruyorlar.

Filistinliler bizim kardeşimizdir, Filistin davası ise bizim yani ümmetin davasıdır. Filistinlilere, Filistin halkına yardımcı olmak lütuf değil bir görev ve şereftir. Biz de gerek ilimizde gerek bölgemizde gerek Filistinlerin olduğu mülteci kamplarında ve gerekse de bizzat Filistin’de Filistin halkına insani yarımlarda hep bulunduk ve inşallah bulunmaya da devam edeceğiz.

Filistinin, Kudüs’ün ve Mescid-i Aksa’nın özgür olacağı günlerin yakın olduğuna yürekten inanıyoruz. Allah; Filistin’in, kutlu mabedimiz Aksa’nın, Gazze’nin, sair tüm ümmet coğrafyasının özgürlüğüne kavuştuğu günleri bizlere göstersin” diye konuştu.

BİHA

 

 

 

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum