Siverek Devlet Hastanesi doktorundan hastalara kitap okuma teşviği;

Siverek Devlet Hastanesi doktorundan hastalara kitap okuma teşviği

Siverek Devlet Hastanesi’nde görevli Dr. Ahmet Yiğitbay ilçede kitap okuma alışkanlığını geliştirmeye katkıda bulunmak için polikliniğe gelen çocuk hastalarına kitap hediye ediyor....

Siverek Devlet Hastanesi Ortopedi Kliniği Uzm. Dr. Ahmet Yiğitbay, bölgedeki okuma oranını artırmak ve kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için polikliniğe başvuran çocuk hastalara okuma kitabı hediye ettiklerini belirtti.

Dr. Yiğitbay konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kutsal bir meslek olan hekimliği böyle bir işte aracı olarak kullanmak çok güzel bir duygu. Bölge olarak kitap okuma alışkanlığımız ne yazık ki çok düşük seviyelerde. Küçük yaşta çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve bunu devam ettirmek tüm ebeveynlerin temel görevleri arasında yer almaktadır. Biz de nispeten unutulmuş bu alışkanlığı polikliniğe başvuran çocuk hastalara tekrardan hatırlatarak insanları kitap okumaya teşvik etmek istiyoruz” dedi.

Bu alışkanlığı kazandırmak ve devam ettirmek için hastaların kitaplarını okuyup okumadığını takip ettiğini de belirten Dr. Yiğitbay, “Özellikle ameliyat edip servise yatırdığımız ve kırık sonrası polikliniğe kontrole gelen hastalara kitapların özetini sorarak kitapların okunup okunmadığını da kontrol ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Hastaneye başvuran ve bu durumdan memnun kaldığını belirten 2 çocuk annesi M.T. böyle bir uygulamayı başlatan Dr. Yiğitbay’a teşekkür ederek, “Çocuklarımı ortopedi muayenesi için hastaneye getirdim. Doktor bey muayene sonunda çocuklarıma birer adet matematik sorusu sordu. Daha sonra çocuklarıma okuma kitabı hediye etti. Küçük yaşta çocuklara böyle bir alışkanlık kazandırmak çok önemli. Doktor beye tekrardan çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

BİHA

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum