Harran Üniversitesinde ‘dijital arşiv’ dönemi;

Harran Üniversitesinde ‘dijital arşiv’ dönemi

Harran Üniversitesi Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalında 'dijital arşiv' dönemi başlarken artık hastaların tüm tetkik sonuçları e-nabızda görüntülenebilecek....

Harran Üniversitesi Hastanesi hastalara kolaylık sağlamak için yeniliklerine devam ediyor.

Kardiyoloji Anabilim Dalında dijitalleşme süreci kapsamında 'dijital arşiv' oluşturuldu.

Buna göre kardiyoloji poliklinik bünyesinde hizmet veren EKG, Ekokardiyografi, EFOR testi, Tansiyon Holter, Ritim Holter, Eğik masa testi sonuçları kâğıt çıktı olarak vermek yerine  ‘’dijital arşiv ‘’ olarak saklanıyor.
Harran Üniversitesi Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Recep Demirbağ yaptığı açıklamada:


"Harran Üniversitesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanlığı olarak koroner anjiyo işlemlerinde yapılan dijital arşiv sisteminin polikliniğimizdeki tetkik birimlerimizde yapılan tetkik sonuçlarını kapsayacak şekilde genişletildi. Bu kapsamda hastanemiz yazılım birimi ve bölüm çalışanlarımızın gayretleri neticesinde poliklinik hizmet birimlerimize ait sonuçlar ‘’Dijital Arşive‘’ aktarılarak saklanmaktadır. Hastalarımıza yapılan tetkik sonuçları digital arşiv aracılığı ile e-nabıza aktarılmakta ve gerekli olduğu durumlarda kolaylıklar ulaşılabilme imkanı sağlamaktadır. Hastalarımızın mevcut klinik durumlarının takip ve değerlendirilmesine kolaylık sağlayacaktır." diye konuştu.

BİHA
Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum